top of page

   Rok 2012 miał być rokiem, w którym nastąpi koniec świata. Dla nas był to rok wyjątkowy. Podjęliśmy bardzo ważna decyzję o założeniu naszej pierwszej w życiu Hodowli Owczarka Niemieckiego. Nadaliśmy jej nazwę „z Rudzkiej Watahy”. Chcieliśmy, żeby nazwa kojarzyła się z miejscem, w którym żyjemy, czyli z łódzką Rudą Pabianicką.

   Hodowla psów jest realizacją moich marzeń z lat młodzieńczych. Cieszę się, że mogę to marzenie realizować i wierzę, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to konsekwencja w dążeniu do osiągnięcia celu pozwala na spełnienie tych pragnień.

Szczególną uwagę stawiamy na wyszkolenie naszych psów. Założyliśmy, że będą miały certyfikaty użytkowości psa pasterskiego i obronnego.

Dokładamy wszelkich starań, żeby realizować nasze założenia.

Jesteśmy jedyną hodowlą owczarka  niemieckiego w Polsce, w której psy mają szkolenia pasterskie i obronne.

 

   Do nabycia szczeniąt zachęcamy miłośników tej rasy. Ludzi lubiących aktywnie spędzać swój wolny czas, gdyż posiadanie owczarka niemieckiego jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Pies tej rasy lubi pracę i wysiłek. Dzięki temu, że jest dość łatwy w szkoleniu praca z nim sprawia przyjemność. Ponieważ jest psem pracującym, jego właściciel winien mu zapewnić umiejętną zabawę, treningi
i odpowiednią ilość spacerów. 

    Jeżeli nie jesteś w stanie sprostać temu, po prostu nie kupuj owczarka!!!!!

  Jeśli jednak duża ilość czasu, poświęcana swojemu psu, nie jest dla Ciebie problemem, to owczarek niemiecki jest rasą najlepszą na świecie.

   Nasze psy karmione są suchą karmą, która zapewnia im podstawowe składniki budulcowe tj. białko, tłuszcz, węglowodany, makro i mikroelementy. Dodatkowo dietę psów uzupełniamy granulatem marchwiowym, algami morskimi i olejem z łososia. Dzięki temu nasze psy są zdrowe, silne, mają piękną sierść i nieprawdopodobny wigor.

 

   Mamy nadzieję, że nasze szczenięta będą spełniały oczekiwania ich nowych właścicieli, że będą mogły udowodnić, że nie są tylko psami na kanapę, ale w każdym warunkach umieją się odnaleźć.

Jeśli już kupisz u nas szczeniaka, to Przewodniku – pamiętaj!

   Hodowca ma wpływ na rozwój szczeniaka do momentu kiedy znajduje się on w hodowli (między innymi poprzez odpowiednią socjalizację). Po opuszczeniu jej progu, to Ty kształtujesz swojego psa zapewniając mu tak podstawowe rzeczy jak: prawidłowe odżywianie, opiekę weterynaryjną, dalszą socjalizację, zabawę, naukę, treningi posłuszeństwa, aż po specjalistyczne szkolenie (tropienie, pasienie, obiedence, IPO, agility). Za Twój trud i wysiłek Twój pies odwdzięczy Ci się swoim oddaniem i wiernością.

My zawsze będziemy służyć radą, lecz odpowiedzialność za psa będzie Twoja.

    Zapoznaj się z chorobami, które mogą dotknąć owczarka niemieckiego, żeby ta decyzja o kupnie szczeniaka była w pełni świadoma.     W umowie kupna szczeniaka zastrzegamy, że nie będzie mógł być wykorzystywany do hodowli bez zarejestrowania i wyrobienia uprawnień hodowlanych.

bottom of page